Ευχαριστήρια επιστολή στον Δήμαρχο Ερμιονίδας |
Συγκεκριμένα στο κτήριο έγιναν εργασίες αντικατάστασης τριών παραθύρων και επισκευή των υπολοίπων ξύλινων κουφωμάτων. Επιπλέον έγινε βάψιμο εξωτερικά του κτηρίου, του αύλειου χώρου του καθώς και των κουφωμάτων.
Το ΙΛΜΕ λόγω των πενιχρών οικονομικών του, καθόσον δεν επιδοτείται από κανέναν φορέα αλλά στηρίζεται οικονομικά μόνο στις συνδρομές των μελών του, αδυνατούσε να ανταποκριθεί σ’ αυτήν τη δαπάνη.
Η συντήρηση κτηρίων πολιτιστικής και ιστορικής σημασίας, όπως είναι και το Μουσείο της Ερμιόνης, καθώς και η προσφορά εθελοντικής εργασίας του καθενός μας αποδεικνύουν το ενδιαφέρον και το σεβασμό όλων μας για την πολιτιστική και ιστορική κληρονομιά του τόπου μας.
Για το
Δ.Σ. του ΙΛΜΕ
Η Πρόεδρος
Τίνα
Αντωνοπούλου