![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEibTktjZrxEL9_fAxy8F_D_r9Wxehz26ldX7EWpnrdVsC_RJ1IjvSk185s_u5pGaxjJVCfZsTwrCDWdnm-hQJqmMneO2gqV95XF9IxBtd3OUB8CFue6IJyukY9u3Du5_C9a3CNmkW1gjwM/s640/Christian_M_rk_879749a-805x450.jpg)
Αφορμή για να αναζωπυρωθεί αυτή τη φορά το ζήτημα υπήρξε η επιστολή η οποία απέστειλε στην υπουργό Ενσωμάτωσης κυρία Inger Støjberg ο συγγραφέας κ. Christian Mørk. Ο φάκελλος περιείχε και ένα δακτυλίδι.
Όπως γράφει ο συγγραφέας σε ανάρτησή του στο facebook το δαχτυλίδι ήταν οικογενειακό του κειμήλιο. «Ο προπάππους μου ήρθε από τη Ρωσία στη Δανία το 1860. Απ ‘ όσο γνωρίζω, δεν ζήτησαν από την προγιαγιά μου να παραδώσει τα πολύτιμα αντικείμενά της, όταν έφτασε στα δανικά σύνορα», αναφέρει χαρακτηριστικά και προσθέτει: «Με τη σκέψη σε εκείνους που θα υποστούν τώρα αυτήν την ταπεινωτική εμπειρία, σας στέλνω δαχτυλίδι της γιαγιάς μου »
hitandrun